• Cover
  • Cover2
  • Cover3

  • Small1
  • Small2

ראיון עם שחר עמיר

במוצ"ש האחרון האוהד וחבר צוות השיווק של המועדון ליעד אלקבץ, הרים טלפון לתגלית העונה שלנו – שחר עמיר. בשיחה בניהם הם דיברו על איך שחר הגיע לפה, איך משחקן של 2 דקות בממוצע הוא נהיה שחקן חמישייה ומה הוא עושה מעבר להפועל רמת גן גבעתיים. אה, ולשחר יש גם מסר אליכם האוהדים.

היי שחר, מה שלומך?

בסדר גמור, מה הענינים?

6E84BA5E-DE5C-41FD-91DB-82E83A8DA844

אחלה. זמן טוב כרגע שנעשה את הראיון?

אני באילת כרגע אז יכול להיות שיהיה בעיות קליטה. אבל כן.

נסעת לאילת לחגוג את המימונה עם המשפחה?

אני מרביעי כבר חזרתי למשפחה באילת.

האדרנלין ירד כבר מיום שלישי? יש שטוענים שראו את הידיים שלך רועדות כשזרקת מהקו בהארכה.

האמת שהייתי בטרוף יום וחצי אחר כך. בלילה של אחרי המשחק הלכתי לישון ב4 וחצי, לא כי יצאתי, פשוט כי לא הצלחתי להירדם מהאדרנלין. היה חוויה ממש כיפית וממש נהניתי.

אתה בעונה גדולה, אבל תחילת עונה כשקיבלת הזדמנויות היו הערות לא טובות מצד האוהדים שאתה עושה עבירות וטעויות מיותרות. היום אני חושב שאולי אתה השחקן הכי אהוב ביציע. אתה גם מרגיש את החיבור הזה עם הקהל?

האמת שעכשיו בסוף העונה כן. אני מרגיש את האהבה מחברי הנהלה שבאים לדבר איתי באימונים ואחרי המשחקים. זה התחיל מהם שדאגו לי, שהיה להם אכפת, והמשיך לקהל. אני שחקן שתמיד נותן את כל מה שיש לי לטובת הקבוצה ולקראת סוף העונה אני הרגשתי יותר את החיבור עם הקהל.

מה המטרות שהצבת לעצמך בתחילת עונה? משער שלא ציפית להיות שחקן חמישייה כשידעת שיש את אילייה וינעם על העמדה שלך.

אני הגעתי לכאן אחרי עונה בהפועל תל אביב כששיחקתי גם בנוער וגם בבוגרים שלהם, אבל בבוגרים לא באמת שיחקתי והייתי יותר שחקן אימונים. העונה ירדתי לליגה הלאומית במטרה לשחק, וזה גם הדבר הראשון שאמרתי למתן כשדיברנו בקיץ וזה הדבר הראשון שהנחה אותי. מתן אמר לי שהוא מאוד מאמין בי והוא באמת רואה אותי משתלב ואני האמנתי לו כי שמעתי דברים טובים על מתן. הסוכן שלי גם מאוד עזר לי עם החיבור הזה. בהתחלה לא ממש הסתדר, והיה שלב בהתחלה שכן שיחקתי ואחרי זה הפסקתי לשחק עד שבסוף חזרתי לשחק באופן קבוע. אני חושב שהכל היה מאוד דינמי בגלל השינויים שהיו במהלך העונה, היו הרבה פציעות, וגם הזרים התחלפו.

בתחילת העונה שיחקת משהו כמו 2 דקות בממוצע, ופתאום נגד קריית מוצקין בסיבוב הראשון חרוש נתן לך לשחק 21 דקות. איך המערכת יחסים עם מתן?

היחסים עם מתן תמיד היו אותו דבר, גם כששיחקתי וגם כשלא שיחקתי. לא היו יחסים כמו שיש לו עם השחקנים הוותיקים שמגיעים לדבר ולהתייעץ איתו. אני הגעתי לאימונים כל יום, התאמנתי ועשיתי את העבודה שלי הכי חזק שאני יכול ולפעמים קיבלתי את הקרדיט ולפעמים לא. אני נשארתי לעבוד קשה ולקוות שבסופו של דבר הצ'אנס יגיע, וכשהוא הגיע אני חושב שלקחתי אותו בשתי ידיים, ואני חושב שזו הסיבה לכמות דקות שקיבלתי בסוף העונה.

מצד אחד אתה בעונה נפלאה, מצד שני כל הקבוצה בעונה נוראית. זה אומר שאתה בא לאימון שמח וכל השאר בדיכאון?

בסופו של דבר כל אחד דבר ראשון מסתכל על איך שהוא נראה במשחק. כמובן שניצחון של קבוצה הוא מעל תצוגה עצמית. אני חושב שלקראת סוף העונה הבנתי יותר כמה שהניצחונות הקבוצתיים חשובים וכמה הליגה הזאת ממש קשה וכמה קשה מאוד להשיג פה כל ניצחון. כל ניצחון יכול להקפיץ אותך 4 מקומות בטבלה ושניצחון הקבוצה זה הדבר הראשון שצריך להיות בסדר עדיפויות. אני חושב שזה גם בא לידיי ביטוי בצורת משחק שלי, שאני אף פעם לא הכרחתי זריקות ונתתי למשחק להגיע אלי בהתקפה וגם אם זה בהגנה. וההיררכיה היא גם מאוד חשוב בקטע הזה, לדעת מי אמור להיות עם הכדור ולא לנסות להשתלט על המשחק בכוח, וזה מה שעזר לנו בסופו של דבר. לקראת סוף העונה נהייתה כימייה בקבוצה וזה מה שהשאיר אותנו בליגה ובמיוחד במשחק האחרון.

אתה בגובה 1.86 שזה לא גבוה לשחקן כדורסל, אבל מצד שני אתה גם לא ממש רכז. מה בעצם העמדה שאתה הכי אוהב לשחק?

אני אתקן אותך, 1.86 זה בליגה שלנו ממוצע לרכז ובליגת העל זה אפילו טיפה נמוך לרכז. בגלל זה כשהתחלתי לשחק כדורסל התחלתי להיות רכז, וכשעברתי מאילת להפועל תל אביב אז משכו אותי יותר לכיוון עמדה 2 בגלל הקליעה שלי ובגלל שאיתי בקבוצה שיחקו ים הדר ועומר הראל שהם שחקנים מצוינים. אז נדחקתי לעמדה 2 וזאת העמדה שאני נהנה לשחק בה היום. אני חושב ששיפרתי מאוד את הקליעה שלי וזה החלק החזק במשחק שלי ואני מאוד נהנה לשחק בעמדה הזאת למרות שהרבה אנשים אומרים לי להתקרב לעמדה 1 יותר וזה משהו שאני עובד עליו בכל קיץ בעבודה אישית לשפר את ההובלת כדור ולהתקרב להובלת כדור. אבל העמדה שאני הכי אוהב לשחק בה היא חד משמעית ה2.

תגיד, אתה מרגיש אורדון?

את האמת שאני מרגיש אורדון חד משמעית. אני מאוד אוהב את הקהל ומאוד התחברתי אליו. אני הגעתי ממועדון עם הרבה קהל (הפועל תל אביב). כשהגעתי להפועל רמת גן גבעתיים הציגו לי את זה כקבוצת אוהדים, שהאוהדים מאוד קרובים לשחקנים, ושהחברי הנהלה הם אוהדים, וזה גם הדבר שמשך אותי להגיע לפה. אני מרגיש חלק מהמשפחה, קיבלו אותי ממש יפה.

ביום שלישי דני פרנקו (מאמן הפועל תל אביב שאליה שחר שייך) בא לצפות בך. מרגיש מוכן כבר לליגת העל? או שאתה רוצה לתת עוד עונה באימפריה האמיתית?

אני תמיד אוהב להמשיך עונה שנייה ברציפות באותו מקום. אני חושב שברגע שאתה נקשר למועדון, ההמשכיות היא הרבה יותר קלה והרבה יותר זורמת, מצד שני יש את החוק הרוסי שאתה לא יכול עוד לדעת מה יהיה איתו. צריך לשבת בקיץ, לעשות את השיחות שלנו עם סוכנים ומאמנים ולראות מה ההחלטה הכי טובה עבורי.

הבנתי שאתה בפרויקט מצוינות של איגוד הכדורסל יחד עם הצבא. יכול לספר קצת על הפרויקט והשירות הצבאי שלך?

התחלתי את השרות שלי כספורטאי רגיל, ואחרי שנה משכו אותי לפרויקט של איגוד הכדורסל. הפרויקט משלב עבודת כדורסל בשעות הפעילות שלך בצבא, ביחד עם שעות הוראה בבית ספר. זה נקרא מורה חייל, אני סייען למורה לספורט בבית ספר בכפר הירוק ושם אני תורם מהידע שלי בכדורסל. ואחרי שאני מסיים שם, אני מגיע לאימון כל יום בזיסמן (חוץ מיום חופש ביום שני) של שעה וחצי-שעתיים בפרויקט מצוינות, שבו אנחנו עובדים על היכולות האישיות שלנו ופעם בשבוע גם על היכולות הקבוצתיות, ככה שיוצא שיש לי אימון כמעט כל יום.

תמיד אומרים שלא משקיעים מספיק בשחקן הישראלי. אפשר להגיד אז שאתה מקבל את כל הכלים כדי להצליח?

נכון להשנה – חד משמעית. היחידה הזאת של איגוד הכדורסל היא מאוד יעילה, אני חושב שאם לא היה את הפרויקט הזה אני הייתי צריך להשקיע הרבה כסף מעצמי כדי להתאמן יותר, כי אני עושה רק 4-5 אימונים בשבוע עם הקבוצה ואני חושב שזה לא מספיק לשחקן בשביל לשמור ואפילו לשפר את הביצועים שלו, אז הפרויקט הזה מאוד תרם לי השנה וגם יתרום לי שנה הבאה.

אתה במקור מאילת ואני רואה שהמשפחה שלך מגיעה כל משחק במיוחד מאילת.

אני גדלתי באילת עד גיל 15. המשפחה שלי מגיעים למשחקים החשובים. הם עובדים באילת בקייטרינג לפרנסתם, והם משתדלים מאוד להגיע. יש הרבה סופש"ים שאני לא חוזר לאילת בגלל אימונים או משחקים. אז כשאני לא חוזר הם משתדלים לבוא והם מאוד תומכים ובקשר מאוד טוב איתי.

נראה שאתה בחור מאוד רציני שעובד עם מטרות ברורות. מה המטרה שלך לעוד 10 שנים מהיום?

אני רוצה להיות שחקן ליגת העל עוד 10 שנים, להיות קפטן של קבוצה שאני מתחבר אליה ולאוהדים שלה, שאני יהנה וארגיש שזה הבית שלי, להצליח ולממש את הפוטנציאל שלי כמה שיותר.

אתה מסתפק בלהיות קפטן בליגת העל? או ששואף להגיע ליורוליג?

יורוליג ולשחק ברמה ארופאית זה תמיד היה חלום גדול. אני כל יום מסתכל בטלוויזיה על המשחקים ביורוליג וזה מאוד מעניין אותי, והלוואי שגם זה יגיע. אבל צריך להתקדם שלב שלב ולא לקפוץ ביום אחד.

אתה רוצה להעביר מסר נוסף לאוהדים שאוהבים אותך וקוראים את הראיון?

אני רוצה להגיד המון המון תודה. התמיכה של האוהדים זה לא משהו שמובן מאליו, במיוחד בעונה הזאת שהיא פחות מוצלחת עבור המועדון. הם היו איתנו מאשקלון ועד לגליל, ובאמת תמכו והיו איתנו כל הזמן והכניסו בנו הרבה אנרגיה. זה מאוד תורם ומאוד כיף לשחק ככה. תודה רבה למועדון. אני מאוד נהנתי לשחק בו העונה, ועם השחקנים האלה שלהם בטח אני גם אגיד את זה באופן אישי. מאוד נהנתי השנה.

תודה רבה שחר. היה תענוג לראות אותך משחק העונה.