• Cover
  • Cover2
  • Cover3

  • Small1
  • Small2

מחזור 22: מארחים את גליל בזיסמן!

בשבוע שעבר: מותחן מטורף ורווי יצרים באולם גושן. בסופו הפועל רמת גן גבעתיים משיגה נצחון חוץ שלישי בסך הכל העונה ומנצחת 72-71. בקרב הקולמנים אלונזו האדום מנצח את אורלנדו ממוצקין וכרגע נראה שההגעה שלו משנה לחלוטין את העונה של האורדונים. הקבוצה הביתית פתחה מצויין, האורחים לא קלעו ואחרי חמש דקות התוצאה הייתה 13-2 למוצקין. בתמיכת חמישים אורדונים שלא נרתעו מהפקקים ועודדו חזק רמת גן גבעתיים חזרה לאט לאט, ברבע השלישי רק קבוצה אחת הגיעה ורמת גן גבעתיים ניצחה אותו 28-12 והגיעה לרבע האחרון ביתרון מבטיח של 12 נקודות. בשלוש הדקות האחרונות האורחת לא מצליחה לקלוע ואורלנדו קולמן המצויין משווה את התוצאה עם שתי שלשות רצוף. הקבוצה הביתית יצאה להתקפה אחרונה עם הזדמנות לנצח את המשחק אך איבדה את הכדור וקולמן של רמת גן גבעתיים מנצח את המשחק עם קליעת עונשין מוצלחת. לרמת גן גבעתיים טענות רבות לשיפוט וספגו חמש טכניות במהלך המשחק והורחקו המאמן חנן הירשוביץ ואורן מנסקי. בצד האדום אלונזו קולמן בלט עם דאבל דאבל של 15-15 וסחיטת 8 עבירות, קווין קייפרס הסתפק הפעם ב-16 נק' ותומר זלמנסון עם 16 משלו. במוצקין בלט אורלנדו קולמן עם 29 נק' שלא הספיקו למוצקין לנצח.

קצת על היריבה:

גליל עליון הגיעה בעונה שעברה במפתיע עד לגמר הפלייאוף ובהחלט רואה את עצמה כמועמדת בכירה לעלייה. עד כה גליל לא מספיק יציבה וכרגע נמצאת במקום ה-7 במאזן 10-11. גליל מצטיינת בביתה עם מאזן 4-7 במשחקי הבית אך מתקשה בחוץ שם היא עומדת על 4 נצחונות למול 6 הפסדים. גליל עשתה השבוע זעזוע גדול בסגל עם הצהרת כוונות להתמודד על העלייה לליגה העל והחתימה שני שחקנים מליגת העל – סקוט סאגס שהגיע ממכבי חיפה ויחליף את הזר ג'רי אוונס ואת הגבוה כרמל בוכמן מאשדוד.

סגל: גליל מחזיקה באחד הסגלים הישראלים הטובים בליגה, השם המוכר ביותר הוא כמובן גוני יזרעאלי הוותיק שמוביל את הליגה הלאומית באסיסטים עם ממוצע של 9.6 אסיסטים למשחק ואם ימשיך כך הוא ירשום את העונה הטובה ביותר בלאומית אי פעם מבחינת ממוצע אסיסטים. מי שנהנה המסירות של יזרעאלי הוא מל הסלים הישראלי רועי הובר שעומד על 17 נקודות למשחק, הובר קולע מצויין מחוץ לקשת ועומד על ממוצע של יותר מ-2 שלשות למשחק ב-40%. גם די ג'יי שארפ מהווה איום משמעותי מקו ה-3 , הוא מדייק ב-42% עם כמעט שתי שלשות למשחק. השבוע התחזקה גליל בגבוה כרמל בוכמן שהגיע מאשדוד, העונה שיחק בליגת העל חמישה משחקים בלבד ורשם בהם דקות ספורות. בעברו בוכמן שיחק מספר שנים בליגה הלאומית במדי הוד השרון וכן שיחק גם במגידו וקרית גת.

זרים: מלך הסלים של גליל הוא ווין לנגסטון עם 18.4 נק' למשחק, לנגסטון זורק בעיקר מטווח קרוב ומדורג ראשון בלאומית עם כמעט 70% בזריקות ל-2. הוא מוסיף גם 8.4 ריב' למשחק ומרבה לסחוט עבירות (כמעט 8 למשחק), הוא מגיע הרבה לקו (שישי בלאומית) אך מדייק רק ב-60 אחוז מהקו (4.8 קליעות מ-7.8 ניסיונות בממוצע). גליל החליפה השבוע זר והחתימה את סקוט סאגס ששוחרר ממכבי חיפה. העונה בליגת העל סאגס רשם ממוצעים של 13.7 נק', 2.8 ריב' ו-2.1 אס'. בעברו שיחק בקבוצות בליגות היוונית, איטלקית והספרדית.

נקודות מפתח:

1. יתרון ביתיות: הפועל קבוצה ביתית מובהקת ובשבוע שעבר בנצחון מול מוצקין רשמה נצחון חוץ שלישי העונה לעומת תשעה הפסדים. במשחקי הבית הפועל רשמה חמישה נצחונות למול ארבעה הפסדים. כרגע הפועל שיחקה שלושה משחקי חוץ יותר והפועל נכנסת לסדרה של משחקי בית ומול גליל שמתקשה בחוץ היא תרצה לפתוח אותם ברגל ימין.

2. נקודות בצבע: גליל מעמידה קו אחורי מרשים אך מנגד להפועל יתרון בצבע עם אור סולומון וכמובן אלונזו קולמן. חדירות של קייפרס וזלמנסון יכולים לעשות צרות להגנה של גליל והיעד העיקרי צריך להיות לנגסטון שנוטה להסתבך בעבירות. לנגסטון שמדורג שלישי בלאומית בכמות העבירות שביצע, יצא העונה בחמש עבירות בשלושה משחקים ובכולם גליל הפסידה, עשר פעמים נוספות סיים את המשחק עם 4 עבירות. כרמל בוכמן שצפוי לשחק לצידו בצבע הגיע השבוע לקבוצה וניתן יהיה לצפות לחוסר תיאום מסויים שיעזור להתקפת האורדונים.

3. איבודים: גליל מרבה יחסית לאבד ומדורגת שלישית בליגה עם 14.5 איבודים למשחק כאשר גוני יזרעאלי מוביל את הליגה באיבודים עם 4.18 למשחק, מנגד רמת גן גבעתיים היא החוטפת הטובה בלאומית עם 9.14 חטיפות למשחק וקווין קייפרס וגל חלמיש מדורגים במקומות ה-5 וה-6 בלאומית מבין החוטפים המצטיינים בליגה.

חמישי, 19:00, זיסמן.
יאללה הפועל!